Badania i psychotesty na wózki widłowe w Szczecinie

Psychotesty na wózki widłowe w Szczecinie


Oferujemy Państwu możliwość kompleksowego wykonania badań psychologicznych, kończących się wystawieniem orzeczenia psychologicznego.

badania wózki widłowe Szczecin

Operatorzy wózków widłowych powinni przejść psychotesty

Praca operatora wózków widłowych tylko na pozór jest łatwa i bezstresowa. Warto pamiętać, że nas tym stanowisku wykonuje się obowiązki, które wiążą się z przenoszeniem lub przewożeniem ładunków, czasem o ogromnej wadze. Dlatego odpowiednia reakcja w trudnych sytuacja wymaga spokoju i umiejętności. Właśnie dlatego predyspozycje do wykonywania tego typu zadań poznaje się podczas testów. Coraz więcej chętnych do pracy w charakterze operatora takich maszyn oznacza, że także psychotest i badanie na wózki widłowe stają się bardziej pożądane.

Ważne badanie na wózki widłowe

Wykonanie testu psychotechnicznego bywa wymagane jeszcze przed rozpoczęciem kursu na operatora wózków widłowych. Co daje tego typu badanie? Przede wszystkim pozwala określić, czy kandydat do pracy lub pracownik, który został skierowany na badanie, posiada odpowiednie predyspozycje, czy dobrze reaguje w trudnych okolicznościach, jak wygląda jego koordynacja ruchowa czy refleks. To istotne cechy, ponieważ szczególnie w przypadku dużego udźwigu niezwykle ważne są precyzja i możliwości koncentracji. Pracodawcy powinno bowiem przede wszystkim zależeć na bezpieczeństwie pracowników, zarówno operatora wózka, jak i otoczenia. Jeśli chodzi o psychotesty, wózki widłowe są jednymi z tych urządzeń, których użycie wiąże się z trudnymi i niespodziewanymi sytuacjami, dlatego tak istotne jest analiza umiejętności i predyspozycji kandydata do pracy. To szczególnie ważne dla tych pojazdów, których używa się w miejscach, gdzie na ewentualne niebezpieczeństwo narażeni są inni zatrudnieni.

Psychotesty na wózki widłowe gwarancją bezpieczeństwa

Zlecenie i wykonanie testów psychotechnicznych przed podjęciem pracy w charakterze operatora wózków widłowych jest więc kluczowe dla zachowania bezpieczeństwa w miejscu zatrudnienia. Osobowość, umiejętność radzenia sobie ze stresem, szybka reakcja i zdolności koncentracyjne to między innymi te cechy, które ma potwierdzić badanie na wózki widłowe. Skierowania na badanie może wystawić pracodawca albo lekarz, jeśli zachodzi taka potrzeba. Najczęściej dzieje się to przy okazji obligatoryjnych badań okresowych. Potrzeba wykonania takich testów wynika z konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa na terenie zakładu pracy.

Nie trzeba obawiać się badań na wózki widłowe

Przed badaniem określającym predyspozycje pracownika w zakresie psychotechnicznym należy nie przeciążać organizmu ani spożywać alkoholu. Na test należy przyjść wypoczętym i zrelaksowanym, ponieważ niedyspozycja może wpłynąć na ogólną ocenę, wystawioną przez lekarza.

Samo badanie na wózki widłowe nie trwa zbyt długo. Operator albo przyszły operator maszyny najczęściej wypełnia kwestionariusz z poleceniami, test ma także formę wywiadu oraz badania na aparatach sprawdzających szybkość reakcji.

W naszej pracowni zdajemy sobie sprawę, że klientom z pewnością zależy na czasie, dlatego termin badania staramy się ustalić jak najszybciej. Nasi specjaliści przeprowadzają test sprawnie, nie wzbudzając poczucia stresu u klienta. Po pozytywnej weryfikacji przygotowujemy orzeczenie, które jest potwierdzeniem odpowiednich umiejętności psychofizycznych do podjęcia pracy.

W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt pod numerem:

Oferta

Nasza specjalność to badania psychotechniczne oraz badania psychologiczne kierowców.

Dzięki dostępnym u nas psychotestom każdy może dowiedzieć się więcej o swoich...

Psychologiczne badania dla ubiegających się o broń i pracowników ochrony.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom oferujemy spotkania z psychologiem lub psychoterapeutą. Jesteśmy gotowi Ci pomóc.
Cennik